Met deze luchtige artisjok dip met citroen waan jij je even helemaal in zomerse sferen. Trek een fris biertje open, doe er een citroentje in, zet de nachos (of stokbroodjes) klaar en dippen maar!
Wist je dat artisjokken bloemknoppen van een distelplant zijn? Als je ze laat zitten groeien er grote paarse bloemen uit. Ze komen oorspronkelijk uit Turkse en Perzische regio’s en werden in de tijd van de Romeinen al gegeten. De smaak van artisjok is een beetje zacht en licht bitter en gaat goed in combinatie met een zoutje en een zuurtje. Daarom heb ik deze artisjok dip bedacht in combinatie met Parmezaanse kaas en citroen.
Vind je zo’n grote artisjok bol angstaanjagend en weet je niet zo goed wat je ermee moet? No worries, voor dit recept gebruik je gewoon artisjok op water. Lekker makkelijk. Binnen no time zet jij deze frisse zelfgemaakte artisjok dip op tafel. Enoy the summer feeling!
> 3x heerlijke Griekse dipsausjes

Dit heb je nodig voor de artisjok dip
- 100 g artisjok op water
- 50 g ricotta
- 10 g Parmezaanse kaas
- Klein handje peterselie
- Rasp van een halve citroen
- Peper en zout
Zo maak je het
Dit recept is echt makkelijker dan makkelijk: doe de artisjok, ricotta en parmezaan in een hakmolentje of kleine keukenmachine en maal fijn tot een gladde massa. Voeg op het laatst de peterselie toe en pulseer nog een paar keer (niet te vaak, dan wordt je dip groen). Doe de artisjok dip in een bakje, roer de citroenrasp erdoor en breng op smaak met peper en een klein beetje zout.
“Eet smakelijk!

Laat een bericht achter